Scottish Curling Junior Championships
Curling Scores
Scottish Curling Junior Championships
Nov 8 - 13, 2022
|
| Draw Nov 8 - 7:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Gavin Cameron Moray, SCO |
0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | 2 | |||||
| Arran Thomson Perth, SCO |
![]() |
1 | 2 | 0 | 3 | 0 | 3 | 1 | X | 10 | ||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Gavin Cameron
| Games: | 8 |
| Record: | 4W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.57 |
| PA/G: | 7.61 |
| Hammer Efficiency: | 0.19 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.37 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Arran Thomson
| Games: | 8 |
| Record: | 2W - 6L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.48 |
| PA/G: | 10.56 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.35 |
| Force Efficiency: | 0.29 |
| Steal Efficiency: | 0.21 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Gavin Cameron
Arran Thomson
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












