New Brunswick Tankard
Curling Scores
New Brunswick Tankard
Feb 8 - 12, 2023
|
| Draw Feb 8 - 12:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Jason Roach Fredericton, NB |
![]() |
1 | 0 | 1 | 2 | 0 | 2 | 1 | 2 | X | 9 | |||
| Jack Smeltzer Fredericton, NB |
0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | X | 2 | ||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Jason Roach
| Games: | 8 |
| Record: | 6W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.24 |
| PA/G: | 6.35 |
| Hammer Efficiency: | 0.39 |
| Steal Defense: | 0.26 |
| Force Efficiency: | 0.52 |
| Steal Efficiency: | 0.35 |
Jack Smeltzer
| Games: | 7 |
| Record: | 4W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.31 |
| PA/G: | 6.77 |
| Hammer Efficiency: | 0.25 |
| Steal Defense: | 0.45 |
| Force Efficiency: | 0.69 |
| Steal Efficiency: | 0.19 |
Season Statistics
Jack Smeltzer
| Games: | 29 |
| Record: | 16W - 13L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.28 |
| PA/G: | 7.14 |
| Hammer Efficiency: | 0.34 |
| Steal Defense: | 0.30 |
| Force Efficiency: | 0.52 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Scoring Records - Season
Jason Roach
Jack Smeltzer
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026

















