New Brunswick Scotties
Curling Scores
New Brunswick Scotties
Jan 19 - 22, 2023
|
| Draw Jan 18 - 12:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Andrea Kelly Oromocto, NB |
0 | 2 | 1 | 3 | 2 | X | 8 | |||||||
| Shaelyn Park Moncton, NB |
![]() |
1 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | 1 | ||||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Andrea Kelly
| Games: | 7 |
| Record: | 7W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 12.75 |
| PA/G: | 3.14 |
| Hammer Efficiency: | 0.72 |
| Steal Defense: | 0.10 |
| Force Efficiency: | 0.82 |
| Steal Efficiency: | 0.57 |
Shaelyn Park
| Games: | 8 |
| Record: | 4W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.40 |
| PA/G: | 8.63 |
| Hammer Efficiency: | 0.32 |
| Steal Defense: | 0.38 |
| Force Efficiency: | 0.43 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Season Statistics
Andrea Kelly
| Games: | 51 |
| Record: | 35W - 16L |
| Extra Ends: | 2W - 1L |
| One-Point Games: | 4W - 0L |
| PF/G: | 8.74 |
| PA/G: | 5.73 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.23 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.37 |
Scoring Records - Season
Andrea Kelly
HIGH END SCORE: HAMMER
> 6 in 7th End vs. Hailey Birnie (Feb 19, 2023)
HIGH END SCORE: STEAL
> 4 in 7th End vs. Veronica Mayne (Oct 29, 2022)
> 4 in 5th End vs. Kristie Moore (Oct 20, 2022)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 4 in 7th End vs. Suzanne Birt (Nov 27, 2022)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 3 in 4th End vs. Jennifer Jones (Sep 21, 2022)
Shaelyn Park
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















