Tim Hortons Spitfire Arms Cash Spiel
Curling Scores
Tim Hortons Spitfire Arms Cash Spiel
Nov 18 - 20, 2022
|
| Draw Nov 19 - 6:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Marg Cutcliffe Halifax, NS |
0 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | 0 | |||||
| Stacie Curtis St. John's, NL |
![]() |
2 | 1 | 2 | 1 | 3 | X | 9 | ||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Marg Cutcliffe
| Games: | 3 |
| Record: | 1W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.00 |
| PA/G: | 12.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.15 |
| Steal Defense: | 0.69 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Stacie Curtis
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.22 |
| PA/G: | 5.83 |
| Hammer Efficiency: | 0.32 |
| Steal Defense: | 0.38 |
| Force Efficiency: | 0.80 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Marg Cutcliffe
Stacie Curtis
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















