Stu Sells U21 Tankard
Curling Scores
Stu Sells U21 Tankard
Oct 7 - 10, 2022
|
| Draw Oct 9 - 2:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Emily Deschenes Ottawa, ON |
![]() |
0 | 2 | 3 | 2 | 1 | X | 8 | ||||
| Logan Shaw , ON |
0 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | 0 | |||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Emily Deschenes
| Games: | 7 |
| Record: | 7W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.82 |
| PA/G: | 3.41 |
| Hammer Efficiency: | 0.64 |
| Steal Defense: | 0.00 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.56 |
Logan Shaw
| Games: | 6 |
| Record: | 0W - 6L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 3.16 |
| PA/G: | 12.63 |
| Hammer Efficiency: | 0.05 |
| Steal Defense: | 0.59 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.19 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Emily Deschenes
Logan Shaw
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















