U25 NextGen Classic
Curling Scores
U25 NextGen Classic
Sep 3 - 5, 2022
|
| Draw Sep 3 - 10:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Papley/van Amsterdam Edmonton, AB |
![]() |
5 | 0 | 5 | 0 | X | 10 | |||||
| Plett/Macaulay Edmonton, AB |
0 | 1 | 0 | 1 | X | 2 | ||||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Papley/van Amsterdam
| Games: | 8 |
| Record: | 7W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.96 |
| PA/G: | 5.69 |
| Hammer Efficiency: | 0.60 |
| Steal Defense: | 0.15 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.55 |
Plett/Macaulay
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.32 |
| PA/G: | 8.78 |
| Hammer Efficiency: | 0.26 |
| Steal Defense: | 0.48 |
| Force Efficiency: | 0.45 |
| Steal Efficiency: | 0.39 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Papley/van Amsterdam
Plett/Macaulay
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















