Canadian Stick Curling Championship - Women
Curling Scores
Canadian Stick Curling Championship - Women
Apr 22 - 24, 2022
|
| Draw Apr 24 - 5:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | EE | Score | ||
| Campbell/Hughes Kelowna, BC |
3 | 3 | 2 | 0 | 1 | 0 | X | 9 | |||
| Callaghan/Stavert Cornwall, PEI |
![]() |
0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 2 | X | 7 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Campbell/Hughes
| Games: | 7 |
| Record: | 2W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.62 |
| PA/G: | 9.29 |
| Hammer Efficiency: | 0.11 |
| Steal Defense: | 0.37 |
| Force Efficiency: | 0.38 |
| Steal Efficiency: | 0.39 |
Callaghan/Stavert
| Games: | 7 |
| Record: | 2W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.32 |
| PA/G: | 9.51 |
| Hammer Efficiency: | 0.13 |
| Steal Defense: | 0.58 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.59 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Campbell/Hughes
Callaghan/Stavert
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












