Duffy's Prospects Spiel
Curling Scores
Duffy's Prospects Spiel
Jan 28 - Feb 1, 2021
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | Score | ||
| Darcy Ellarby Lakeville, MN |
0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 2 | |||
| GRobson Kingsville, ON |
2 | 3 | 1 | 2 | 4 | 0 | 12 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Darcy Ellarby
| Games: | 2 |
| Record: | 0W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.83 |
| PA/G: | 16.67 |
| Hammer Efficiency: | 0.30 |
| Steal Defense: | 0.60 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
GRobson
| Games: | 3 |
| Record: | 2W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.67 |
| PA/G: | 7.78 |
| Hammer Efficiency: | 0.13 |
| Steal Defense: | 0.63 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.70 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Darcy Ellarby
GRobson
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












