SCT Central - Nutana
Curling Scores
SCT Central - Nutana
Nov 13 - 15, 2020
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Jason Jacobson Saskatoon, SK |
0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | X | 3 | |||
| Michael Carss Regina, SK |
![]() |
0 | 1 | 0 | 3 | 0 | 2 | 0 | X | 6 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Jason Jacobson
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.79 |
| PA/G: | 5.45 |
| Hammer Efficiency: | 0.23 |
| Steal Defense: | 0.15 |
| Force Efficiency: | 0.44 |
| Steal Efficiency: | 0.35 |
Michael Carss
| Games: | 6 |
| Record: | 5W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.00 |
| PA/G: | 4.21 |
| Hammer Efficiency: | 0.60 |
| Steal Defense: | 0.05 |
| Force Efficiency: | 0.83 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Jason Jacobson
Michael Carss
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Jason Jacobson | ||
| Michael Carss | ||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















