Russian Curling Cup
Curling Scores
Russian Curling Cup
Oct 8 - 12, 2020
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Vadim Raev Moscow, RUS |
1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 5 | |||
| Alexander Orlov St. Petersburg, RUS |
![]() |
0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 4 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Vadim Raev
| Games: | 7 |
| Record: | 1W - 6L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.19 |
| PA/G: | 9.44 |
| Hammer Efficiency: | 0.26 |
| Steal Defense: | 0.50 |
| Force Efficiency: | 0.44 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Alexander Orlov
| Games: | 7 |
| Record: | 3W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.58 |
| PA/G: | 6.54 |
| Hammer Efficiency: | 0.23 |
| Steal Defense: | 0.32 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.19 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Vadim Raev
Alexander Orlov
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Vadim Raev | ||
| Alexander Orlov | ||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












