Hardline Curling Larry Jones Junior Classic
Curling Scores
Hardline Curling Larry Jones Junior Classic
Sep 24 - 27, 2020
|
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Matt Bijl
| Games: | 4 |
| Record: | 3W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 12.17 |
| PA/G: | 3.91 |
| Hammer Efficiency: | 0.63 |
| Steal Defense: | 0.10 |
| Force Efficiency: | 0.75 |
| Steal Efficiency: | 0.62 |
Reece Hamm
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.79 |
| PA/G: | 6.36 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.62 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Matt Bijl
Reece Hamm
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












