Qualico Mixed Doubles Classic
Curling Scores
Qualico Mixed Doubles Classic
Jan 3 - 6, 2019
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Moncur/Moncur Canmore, AB |
0 | 0 | 0 | 0 | X | 0 | ||||||
| Peterman/Gallant Winnipeg, CAN |
![]() |
4 | 2 | 3 | 1 | X | 10 | |||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Moncur/Moncur
| Games: | 5 |
| Record: | 1W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.29 |
| PA/G: | 13.57 |
| Hammer Efficiency: | 0.06 |
| Steal Defense: | 0.63 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Peterman/Gallant
| Games: | 9 |
| Record: | 7W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 12.41 |
| PA/G: | 6.67 |
| Hammer Efficiency: | 0.68 |
| Steal Defense: | 0.16 |
| Force Efficiency: | 0.47 |
| Steal Efficiency: | 0.41 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Moncur/Moncur
Peterman/Gallant
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 3, 2026
OGDEN, Utah -- Team Matt Dunstone's road map is now clear and defined.
-
April 3, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














