International Mixed Doubles Sochi 2
Curling Scores
International Mixed Doubles Sochi 2
Mar 1 - 4, 2018
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Biktimirova/Gadzhikhanov Moscow, RUS |
![]() |
3 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 3 | 1 | 10 | ||
| Vlasova/Abramov Moscow, RUS |
0 | 3 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 5 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Biktimirova/Gadzhikhanov
| Games: | 8 |
| Record: | 7W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.90 |
| PA/G: | 6.21 |
| Hammer Efficiency: | 0.58 |
| Steal Defense: | 0.12 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.34 |
Vlasova/Abramov
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.68 |
| PA/G: | 11.84 |
| Hammer Efficiency: | 0.47 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.29 |
| Steal Efficiency: | 0.19 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Biktimirova/Gadzhikhanov
Vlasova/Abramov
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














