The Big Spiel
Curling Scores
The Big Spiel
Jan 8 - 11, 2015
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Kirby Baumgard Cedar Falls, IA |
![]() |
3 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | 3 | ||||
| Ron Evans Thunder Bay, ON |
0 | 2 | 1 | 3 | 2 | X | 8 | |||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Kirby Baumgard
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.33 |
| PA/G: | 15.42 |
| Hammer Efficiency: | 0.27 |
| Steal Defense: | 0.60 |
| Force Efficiency: | 0.14 |
| Steal Efficiency: | 0.22 |
Ron Evans
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.67 |
| PA/G: | 10.67 |
| Hammer Efficiency: | 0.27 |
| Steal Defense: | 0.47 |
| Force Efficiency: | 0.38 |
| Steal Efficiency: | 0.47 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Kirby Baumgard
Ron Evans
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
- Home
- Teams
- Events: | A | B | C | D | E | F | G | H |
- Championship
- Linescores
- Team Statistics
- Shootout Rankings
- Photo Gallery
- Head To Head
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Kirby Baumgard | ||
| Ron Evans | ||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













