Quebec Tankard - West Zone
Curling Scores
Quebec Tankard - West Zone
Dec 19 - 21, 2014
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Adam Freilich , QC |
0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | X | 2 | |||
| Jean-Francois Royer Montreal, QC |
![]() |
0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 2 | 1 | X | 6 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Adam Freilich
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 4.67 |
| PA/G: | 8.33 |
| Hammer Efficiency: | 0.25 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.11 |
| Steal Efficiency: | 0.12 |
Jean-Francois Royer
| Games: | 7 |
| Record: | 4W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 6.46 |
| PA/G: | 5.42 |
| Hammer Efficiency: | 0.28 |
| Steal Defense: | 0.26 |
| Force Efficiency: | 0.58 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Adam Freilich
Jean-Francois Royer
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Adam Freilich | ||
| Jean-Francois Royer | ||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















