Ray Kingsmith Memorial Junior Womens Bonspiel
Curling Scores
Ray Kingsmith Memorial Junior Womens Bonspiel
Dec 27 - 29, 2013
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Katie Primrose Drumheller, AB |
X | 0 | 3 | 3 | ||||||||
| Tianna Yablonski , AB |
X | 7 | 7 | 14 | ||||||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Katie Primrose
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 13.24 |
| PA/G: | 11.08 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.41 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.55 |
Tianna Yablonski
| Games: | 6 |
| Record: | 5W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 14.59 |
| PA/G: | 7.30 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.40 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Katie Primrose
Tianna Yablonski
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026











