Curling Scores
Kariuzawa International
Apr 18 - 21, 2013
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Peter De Boer Naseby, NZ |
1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | X | 5 | |||
| Binjiang Wang Harbin, CHN |
![]() |
0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | X | 3 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Peter De Boer
| Games: | 8 |
| Record: | 5W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 2L |
| One-Point Games: | 0W - 2L |
| PF/G: | 8.31 |
| PA/G: | 5.25 |
| Hammer Efficiency: | 0.52 |
| Steal Defense: | 0.04 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Binjiang Wang
| Games: | 7 |
| Record: | 3W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.25 |
| PA/G: | 7.92 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.37 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.19 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Peter De Boer
Binjiang Wang
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















