Curling Scores
USA National Championships
Feb 9 - 16, 2013
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Cristin Clark Lynnwood, WA |
![]() |
0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 5 | ||
| Patti Lank Lewiston, NY |
1 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 6 | |||
WHERE TO WATCH:
Shot Tracker: (All Shots, All Turns)
| #Shots | Points | Diff /5 | Sweep /10 | PCT | ||
| 4: | Cristin Clark |
20 |
72 |
1.26 | 6.2 | 73% |
| 3: | Patti Killins |
20 |
56 |
1.26 | 6.0 | 57% |
| 2: | Christina Pastula |
20 |
64 |
1.08 | 7.3 | 64% |
| 1: | Christie Wilhelmy |
20 |
70 |
1.16 | 6.2 | 70% |
| TEAM TOTALS | 80 | 262 | 1.18 | 6.4 | 66% | |
| #Shots | Points | Diff /5 | Sweep /10 | PCT | ||
| 4: | Patti Lank |
20 |
77 |
1.48 | 6.3 | 79% |
| 3: | Mackenzie Lank |
20 |
83 |
1.24 | 4.3 | 84% |
| 2: | Nina Spatola |
20 |
80 |
1.58 | 4.3 | 83% |
| 1: | Caitlin Maroldo |
19 |
88 |
1.22 | 5.6 | 94% |
| TEAM TOTALS | 79 | 328 | 1.38 | 5.1 | 85% | |
Event Statistics
Cristin Clark
| Games: | 9 |
| Record: | 3W - 6L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 1L |
| PF/G: | 5.13 |
| PA/G: | 8.85 |
| Hammer Efficiency: | 0.15 |
| Steal Defense: | 0.30 |
| Force Efficiency: | 0.43 |
| Steal Efficiency: | 0.13 |
Patti Lank
| Games: | 10 |
| Record: | 5W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 1L |
| PF/G: | 6.21 |
| PA/G: | 6.74 |
| Hammer Efficiency: | 0.34 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Cristin Clark
Patti Lank
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















