Curling Scores
Tim Hortons Brier
Mar 3 - 11, 2012
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Prince Edward Island Gaudet, M |
0 | 1 | 3 | 0 | 3 | 0 | 1 | 1 | 0 | X | 9 | |||
| Yukon/N.W.T. Koe, J |
![]() |
2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | X | 6 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Prince Edward Island
| Games: | 11 |
| Record: | 3W - 8L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 6.20 |
| PA/G: | 8.90 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.37 |
| Steal Efficiency: | 0.11 |
Yukon/N.W.T.
| Games: | 13 |
| Record: | 7W - 6L |
| Extra Ends: | 2W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 7.83 |
| PA/G: | 7.92 |
| Hammer Efficiency: | 0.47 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.58 |
| Steal Efficiency: | 0.16 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Prince Edward Island
Yukon/N.W.T.
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Prince Edward Island | ||
| Yukon/N.W.T. | ||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026


















