MNP Charity Classic
Curling Scores
MNP Charity Classic
Oct 14 - 17, 2011
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Brock Virtue Calgary, AB |
![]() |
0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | ||
| Jamie King Edmonton/Calgary, AB |
0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 3 | 5 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Brock Virtue
| Games: | 9 |
| Record: | 7W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 8.73 |
| PA/G: | 5.56 |
| Hammer Efficiency: | 0.56 |
| Steal Defense: | 0.06 |
| Force Efficiency: | 0.47 |
| Steal Efficiency: | 0.19 |
Jamie King
| Games: | 9 |
| Record: | 7W - 2L |
| Extra Ends: | 2W - 0L |
| One-Point Games: | 4W - 0L |
| PF/G: | 6.76 |
| PA/G: | 5.92 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.28 |
| Force Efficiency: | 0.71 |
| Steal Efficiency: | 0.19 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Brock Virtue
Jamie King
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















