GP Car and Home Players' Championship
Curling Scores
GP Car and Home Players' Championship
Apr 12 - 18, 2011
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | EE | Score | ||
| Jeff Stoughton Winnipeg, MB |
0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 4 | |||
| Kevin Koe Edmonton, AB |
![]() |
1 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 5 | ||
WHERE TO WATCH:
Shot Tracker: (All Shots, All Turns)
| #Shots | Points | Diff /5 | Sweep /10 | PCT | ||
| 4: | Jeff Stoughton |
18 |
72 |
2.28 | 4.3 | 85% |
| 3: | Jon Mead |
18 |
73 |
2.18 | 5.2 | 85% |
| 2: | Reid Carruthers |
18 |
72 |
2.06 | 5.0 | 84% |
| 1: | Steve Gould |
18 |
83 |
1.34 | 4.4 | 94% |
| TEAM TOTALS | 72 | 300 | 1.96 | 4.7 | 87% | |
| #Shots | Points | Diff /5 | Sweep /10 | PCT | ||
| 4: | Kevin Koe |
18 |
73 |
3.06 | 6.5 | 89% |
| 3: | Blake MacDonald |
18 |
67 |
2.40 | 4.8 | 79% |
| 2: | Carter Rycroft |
18 |
73 |
2.28 | 4.4 | 86% |
| 1: | Nolan Thiessen |
18 |
66 |
1.72 | 3.9 | 75% |
| TEAM TOTALS | 72 | 279 | 2.36 | 4.9 | 82% | |
Event Statistics
Jeff Stoughton
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 8.46 |
| PA/G: | 5.64 |
| Hammer Efficiency: | 0.44 |
| Steal Defense: | 0.32 |
| Force Efficiency: | 0.64 |
| Steal Efficiency: | 0.35 |
Kevin Koe
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 2W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 1L |
| PF/G: | 7.87 |
| PA/G: | 7.02 |
| Hammer Efficiency: | 0.32 |
| Steal Defense: | 0.13 |
| Force Efficiency: | 0.44 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Jeff Stoughton
Kevin Koe
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















