Chicago Mixed Doubles Dog Dare
Curling Scores
Chicago Mixed Doubles Dog Dare
Nov 6 - 9, 2025
|
| Draw Nov 7 - 5:15 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Stella/Carle Lafayette, CO |
![]() |
4 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 1 | X | 8 | ||
| Myers/Lerner Brookfield, IL |
0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | X | 3 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Stella/Carle
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.12 |
| PA/G: | 8.82 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.50 |
| Force Efficiency: | 0.70 |
| Steal Efficiency: | 0.44 |
Myers/Lerner
| Games: | 4 |
| Record: | 0W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 2.50 |
| PA/G: | 14.58 |
| Hammer Efficiency: | 0.06 |
| Steal Defense: | 0.75 |
| Force Efficiency: | 0.29 |
| Steal Efficiency: | 0.13 |
Season Statistics
Stella/Carle
| Games: | 20 |
| Record: | 6W - 14L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.72 |
| PA/G: | 9.56 |
| Hammer Efficiency: | 0.26 |
| Steal Defense: | 0.53 |
| Force Efficiency: | 0.51 |
| Steal Efficiency: | 0.40 |
Myers/Lerner
| Games: | 17 |
| Record: | 1W - 16L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.04 |
| PA/G: | 12.09 |
| Hammer Efficiency: | 0.14 |
| Steal Defense: | 0.59 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.18 |
Scoring Records - Season
Stella/Carle
Myers/Lerner
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












