United States Olympic Curling Team Trials
Curling Scores
United States Olympic Curling Team Trials
|
| Draw Nov 12 - 1:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Allory Johnson Blaine, MN |
0 | 2 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | 0 | X | 7 | |||
| Elizabeth Cousins Nashua, NH |
4 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 3 | X | 10 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
| Games: | 6 |
| Record: | 1W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.71 |
| PA/G: | 9.29 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.35 |
| Force Efficiency: | 0.42 |
| Steal Efficiency: | 0.16 |
| Games: | 9 |
| Record: | 4W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.18 |
| PA/G: | 7.53 |
| Hammer Efficiency: | 0.25 |
| Steal Defense: | 0.32 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Season Statistics
| Games: | 38 |
| Record: | 18W - 20L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.88 |
| PA/G: | 7.50 |
| Hammer Efficiency: | 0.34 |
| Steal Defense: | 0.35 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
| Games: | 41 |
| Record: | 21W - 20L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 7.69 |
| PA/G: | 6.99 |
| Hammer Efficiency: | 0.28 |
| Steal Defense: | 0.28 |
| Force Efficiency: | 0.51 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Scoring Records - Season
HIGH END SCORE: HAMMER
> 5 in 7th End vs. Kelsey Ostrowski (Oct 10, 2025)
HIGH END SCORE: STEAL
> 3 in 5th End vs. Lila Koe (Sep 26, 2025)
> 3 in 8th End vs. Christine McMakin (Sep 14, 2025)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 3 in 7th End vs. Tabitha Peterson (Nov 12, 2025)
> 3 in 9th End vs. Elizabeth Cousins (Nov 12, 2025)
> 3 in 8th End vs. Tabitha Peterson (Nov 11, 2025)
> 3 in 3rd End vs. Delaney Strouse (Nov 11, 2025)
> 3 in 7th End vs. Christine McMakin (Oct 11, 2025)
> 3 in 2nd End vs. Shawna Simpson (Sep 26, 2025)
> 3 in 1st End vs. Christine McMakin (Sep 13, 2025)
> 3 in 7th End vs. Kim Rhyme (Aug 30, 2025)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 4 in 1st End vs. Elizabeth Cousins (Nov 12, 2025)
> 4 in 1st End vs. Kim Rhyme (Aug 30, 2025)
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Scotland's Team Whyte wasted no time in registering their fourth successive win at the LGT World Men’s Curling Championship as they defeated a dangerous Italy team 9-3 in the minimum six ends in Utah.
-
February 27, 2026
-
February 22, 2026
-
February 21, 2026
-
February 21, 2026
Curling Videos
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026


















