Korean Mixed Doubles National Championship
Curling Scores
Korean Mixed Doubles National Championship
Jul 20 - 28, 2024
|
| Draw Jul 21 - 6:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Lee/Kim Seoul, KOR |
0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 2 | 0 | 6 | |||
| Kim/Kim Jeonbuk, KOR |
![]() |
1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 3 | 7 | ||
Event Statistics
Lee/Kim
| Games: | 7 |
| Record: | 4W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.08 |
| PA/G: | 7.50 |
| Hammer Efficiency: | 0.26 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.52 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Kim/Kim
| Games: | 6 |
| Record: | 2W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.83 |
| PA/G: | 10.65 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.42 |
| Force Efficiency: | 0.31 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Scoring Records - Season
Lee/Kim
Kim/Kim
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














