Korean Mixed Doubles National Championship
Curling Scores
Korean Mixed Doubles National Championship
Jul 21 - 29, 2025
|
| Draw Jul 22 - 10:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Kim/Jeong Gyeonggi, KOR |
![]() |
1 | 2 | 1 | 0 | 1 | 4 | X | 9 | |||
| Ha/Kim Gangwon, KOR |
0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | X | 3 | ||||
Event Statistics
Kim/Jeong
| Games: | 10 |
| Record: | 7W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.16 |
| PA/G: | 6.23 |
| Hammer Efficiency: | 0.37 |
| Steal Defense: | 0.40 |
| Force Efficiency: | 0.59 |
| Steal Efficiency: | 0.50 |
Ha/Kim
| Games: | 7 |
| Record: | 2W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.37 |
| PA/G: | 9.47 |
| Hammer Efficiency: | 0.26 |
| Steal Defense: | 0.42 |
| Force Efficiency: | 0.64 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Season Statistics
Kim/Jeong
| Games: | 10 |
| Record: | 7W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.16 |
| PA/G: | 6.23 |
| Hammer Efficiency: | 0.37 |
| Steal Defense: | 0.40 |
| Force Efficiency: | 0.59 |
| Steal Efficiency: | 0.50 |
Ha/Kim
| Games: | 7 |
| Record: | 2W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.37 |
| PA/G: | 9.47 |
| Hammer Efficiency: | 0.26 |
| Steal Defense: | 0.42 |
| Force Efficiency: | 0.64 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Scoring Records - Season
Kim/Jeong
Ha/Kim
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















