Australia Mens Curling Championships
Curling Scores
Australia Mens Curling Championships
May 15 - 20, 2025
|
| Draw May 17 - 2:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Steve Johns , AUS |
1 | 1 | 0 | 2 | 1 | 0 | 1 | X | 6 | |||
| Dustin Armstrong , AUS |
![]() |
0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | 2 | ||
Event Statistics
Steve Johns
| Games: | 8 |
| Record: | 8W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 16.42 |
| PA/G: | 3.21 |
| Hammer Efficiency: | 0.81 |
| Steal Defense: | 0.05 |
| Force Efficiency: | 0.77 |
| Steal Efficiency: | 0.56 |
Dustin Armstrong
| Games: | 9 |
| Record: | 5W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.36 |
| PA/G: | 7.12 |
| Hammer Efficiency: | 0.37 |
| Steal Defense: | 0.32 |
| Force Efficiency: | 0.31 |
| Steal Efficiency: | 0.48 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Steve Johns
Dustin Armstrong
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















