World Mixed Doubles Curling Championship
Curling Scores
World Mixed Doubles Curling Championship
Apr 26 - May 3, 2025
|
| Draw May 1 - 5:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | EE | Score | ||
| Czechia Zelingrova/Chabicovsky |
![]() |
2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 5 | ||
| Estonia Kaldvee/Lill |
0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 3 | 0 | 1 | 6 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Czechia
| Games: | 10 |
| Record: | 4W - 6L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.13 |
| PA/G: | 7.25 |
| Hammer Efficiency: | 0.26 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.34 |
Estonia
| Games: | 12 |
| Record: | 7W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.39 |
| PA/G: | 7.96 |
| Hammer Efficiency: | 0.41 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.18 |
Scoring Records - Season
Czechia
Estonia
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 21, 2026
Canada returns to international action this Saturday as the 2026 ACE & Company World Mixed Doubles Curling Championship and World Senior Curling Championships get underway in Geneva, Switzerland, at Centre Sportif Sous-Molin.
-
April 5, 2026
-
April 5, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














