WCT Lodz Mixed Doubles Masters 2025
Curling Scores
WCT Lodz Mixed Doubles Masters 2025
Mar 20 - 23, 2025
|
| Draw Mar 22 - 2:10 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Oestgaard/Eriksen Oslo, NOR |
0 | 4 | 1 | 1 | 2 | 1 | X | 9 | ||||
| Krupickova/Blaha Prague, CZE |
![]() |
1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | 1 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Oestgaard/Eriksen
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.29 |
| PA/G: | 10.29 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.42 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Krupickova/Blaha
| Games: | 4 |
| Record: | 0W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.40 |
| PA/G: | 14.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.20 |
| Steal Defense: | 0.60 |
| Force Efficiency: | 0.13 |
| Steal Efficiency: | 0.20 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Oestgaard/Eriksen
Krupickova/Blaha
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












