Viterra Prairie Pinnacle
Curling Scores
Viterra Prairie Pinnacle
Jan 21 - 26, 2025
|
| Draw Jan 24 - 1:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Ashley Thevenot Saskatoon, SK |
![]() |
0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 2 | 9 | ||
| Jessica McCartney Saskatoon, SK |
0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 3 | 0 | 6 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Ashley Thevenot
| Games: | 10 |
| Record: | 6W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.61 |
| PA/G: | 6.74 |
| Hammer Efficiency: | 0.45 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Jessica McCartney
| Games: | 8 |
| Record: | 3W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.10 |
| PA/G: | 7.80 |
| Hammer Efficiency: | 0.24 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Season Statistics
Ashley Thevenot
| Games: | 59 |
| Record: | 36W - 23L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.94 |
| PA/G: | 6.84 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Jessica McCartney
| Games: | 39 |
| Record: | 16W - 23L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 2W - 1L |
| PF/G: | 6.94 |
| PA/G: | 7.96 |
| Hammer Efficiency: | 0.30 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.41 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Scoring Records - Season
Ashley Thevenot
Jessica McCartney
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026

















