WFG Masters
Curling Scores
WFG Masters
Jan 14 - 19, 2025
|
| Draw Jan 17 - 3:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Anna Hasselborg Sundbyberg, SWE |
0 | 4 | 0 | 2 | 1 | 1 | X | 8 | ||||
| Eun ji Gim Gyeonggido, KOR |
![]() |
1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | X | 3 | |||
Event Statistics
Anna Hasselborg
| Games: | 7 |
| Record: | 7W - 0L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 0L |
| PF/G: | 9.06 |
| PA/G: | 5.09 |
| Hammer Efficiency: | 0.52 |
| Steal Defense: | 0.07 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Eun ji Gim
| Games: | 4 |
| Record: | 0W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.17 |
| PA/G: | 9.66 |
| Hammer Efficiency: | 0.21 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.18 |
| Steal Efficiency: | 0.08 |
Season Statistics
Anna Hasselborg
| Games: | 91 |
| Record: | 68W - 23L |
| Extra Ends: | 1W - 1L |
| One-Point Games: | 2W - 1L |
| PF/G: | 8.02 |
| PA/G: | 5.39 |
| Hammer Efficiency: | 0.41 |
| Steal Defense: | 0.14 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Eun ji Gim
| Games: | 99 |
| Record: | 67W - 32L |
| Extra Ends: | 2W - 1L |
| One-Point Games: | 4W - 5L |
| PF/G: | 8.43 |
| PA/G: | 5.93 |
| Hammer Efficiency: | 0.45 |
| Steal Defense: | 0.18 |
| Force Efficiency: | 0.58 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Scoring Records - Season
Anna Hasselborg
Eun ji Gim
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















