Brandon Berth Bonspiel
Curling Scores
Brandon Berth Bonspiel
Jan 10 - 12, 2025
|
| Draw Jan 12 - 10:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Ryan Ostrowsky Winnipeg, MB |
0 | 5 | 0 | 3 | X | 8 | ||||||
| Jace Freeman Virden, MB |
0 | 0 | 2 | 0 | X | 2 | ||||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Ryan Ostrowsky
| Games: | 4 |
| Record: | 4W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.43 |
| PA/G: | 3.81 |
| Hammer Efficiency: | 0.67 |
| Steal Defense: | 0.14 |
| Force Efficiency: | 0.83 |
| Steal Efficiency: | 0.50 |
Jace Freeman
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.97 |
| PA/G: | 7.95 |
| Hammer Efficiency: | 0.47 |
| Steal Defense: | 0.13 |
| Force Efficiency: | 0.46 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Season Statistics
Ryan Ostrowsky
| Games: | 26 |
| Record: | 10W - 16L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 0L |
| PF/G: | 6.31 |
| PA/G: | 8.28 |
| Hammer Efficiency: | 0.25 |
| Steal Defense: | 0.30 |
| Force Efficiency: | 0.38 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Jace Freeman
| Games: | 47 |
| Record: | 26W - 21L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 0L |
| PF/G: | 7.82 |
| PA/G: | 7.30 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.26 |
| Force Efficiency: | 0.49 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Scoring Records - Season
Ryan Ostrowsky
Jace Freeman
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














