Finale du Circuit
Curling Scores
Finale du Circuit
Nov 15 - 17, 2024
|
| Draw Nov 17 - 3:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Pierre-Luc Morissette Quebec city, QC |
![]() |
2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 3 | X | 7 | |||
| Julien Tremblay Quebec, QC |
0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | 2 | ||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Pierre-Luc Morissette
| Games: | 5 |
| Record: | 5W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.29 |
| PA/G: | 5.14 |
| Hammer Efficiency: | 0.67 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.75 |
| Steal Efficiency: | 0.35 |
Julien Tremblay
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 7.50 |
| PA/G: | 6.88 |
| Hammer Efficiency: | 0.23 |
| Steal Defense: | 0.46 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.47 |
Season Statistics
Pierre-Luc Morissette
| Games: | 40 |
| Record: | 25W - 15L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.94 |
| PA/G: | 7.73 |
| Hammer Efficiency: | 0.46 |
| Steal Defense: | 0.26 |
| Force Efficiency: | 0.51 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Julien Tremblay
| Games: | 42 |
| Record: | 26W - 16L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 8.61 |
| PA/G: | 6.34 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.22 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Scoring Records - Season
Pierre-Luc Morissette
Julien Tremblay
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















