Hack2House Alberta Curling Series Team Event 2
Curling Scores
Hack2House Alberta Curling Series Team Event 2
Nov 29 - Dec 1, 2024
|
| Draw Nov 29 - 10:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Scott Manners Edmonton, AB |
0 | 0 | 0 | 1 | X | 1 | ||||||
| Kevin Tym Edmonton, AB |
2 | 2 | 1 | 0 | X | 5 | ||||||
Event Statistics
Scott Manners
| Games: | 3 |
| Record: | 1W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.14 |
| PA/G: | 8.57 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.38 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Kevin Tym
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.92 |
| PA/G: | 8.08 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.46 |
| Force Efficiency: | 0.75 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Season Statistics
Scott Manners
| Games: | 17 |
| Record: | 7W - 10L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.52 |
| PA/G: | 9.17 |
| Hammer Efficiency: | 0.34 |
| Steal Defense: | 0.32 |
| Force Efficiency: | 0.41 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Kevin Tym
| Games: | 24 |
| Record: | 12W - 12L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.26 |
| PA/G: | 7.43 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.32 |
| Force Efficiency: | 0.44 |
| Steal Efficiency: | 0.34 |
Scoring Records - Season
Scott Manners
Kevin Tym
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















