Le Gruyere AOP European Curling Championships
Curling Scores
Le Gruyere AOP European Curling Championships
Nov 16 - 23, 2024
|
| Draw Nov 24 - 2:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | EE | Score | ||
| Scotland Mouat, B |
![]() |
2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 2 | 10 | ||
| Switzerland Schwaller, Y |
0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 3 | 0 | 8 | |||
Event Statistics
Scotland
| Games: | 11 |
| Record: | 9W - 2L |
| Extra Ends: | 1W - 1L |
| One-Point Games: | 2W - 0L |
| PF/G: | 9.70 |
| PA/G: | 6.16 |
| Hammer Efficiency: | 0.53 |
| Steal Defense: | 0.12 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Switzerland
| Games: | 11 |
| Record: | 6W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 7.58 |
| PA/G: | 6.77 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.16 |
| Force Efficiency: | 0.63 |
| Steal Efficiency: | 0.22 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Scotland
Switzerland
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















