Royal Kingston Mixed Doubles Cashspiel
Curling Scores
Royal Kingston Mixed Doubles Cashspiel
Nov 9 - 10, 2024
|
| Draw Nov 9 - 8:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Sandham/Craig Guelph, ON |
3 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | 2 | X | 9 | |||
| Spruit/Spruit Winchester, ON |
![]() |
0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | X | 4 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Sandham/Craig
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.23 |
| PA/G: | 8.85 |
| Hammer Efficiency: | 0.47 |
| Steal Defense: | 0.53 |
| Force Efficiency: | 0.43 |
| Steal Efficiency: | 0.36 |
Spruit/Spruit
| Games: | 3 |
| Record: | 1W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.55 |
| PA/G: | 10.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.45 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.45 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Sandham/Craig
Spruit/Spruit
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














