Cochrane U20 Junior Mens Spiel
Curling Scores
Cochrane U20 Junior Mens Spiel
Nov 8 - 10, 2024
|
| Draw Nov 9 - 10:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Evan Clark Calgary, AB |
![]() |
0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 4 | ||
| Rhett Mailloux Kingman, AB |
0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 5 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Evan Clark
| Games: | 5 |
| Record: | 1W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.88 |
| PA/G: | 8.24 |
| Hammer Efficiency: | 0.19 |
| Steal Defense: | 0.26 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.20 |
Rhett Mailloux
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.56 |
| PA/G: | 6.67 |
| Hammer Efficiency: | 0.21 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Evan Clark
Rhett Mailloux
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












