Pan-Continental Championships
Curling Scores
Pan-Continental Championships
Oct 27 - Nov 2, 2024
|
| Draw Oct 28 - 4:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Chinese Taipei Hsu, K |
![]() |
1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | X | 4 | |||
| China Xu, X |
0 | 4 | 3 | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 | X | 12 | ||||
Event Statistics
Chinese Taipei
| Games: | 7 |
| Record: | 0W - 7L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 3.13 |
| PA/G: | 18.75 |
| Hammer Efficiency: | 0.13 |
| Steal Defense: | 0.61 |
| Force Efficiency: | 0.19 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
China
| Games: | 9 |
| Record: | 6W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.86 |
| PA/G: | 5.23 |
| Hammer Efficiency: | 0.39 |
| Steal Defense: | 0.16 |
| Force Efficiency: | 0.72 |
| Steal Efficiency: | 0.19 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Chinese Taipei
China
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















