Tallinn Wheelchair Curling International
Curling Scores
Tallinn Wheelchair Curling International
Oct 25 - 27, 2024
|
| Draw Oct 25 - 11:50 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Bertrand Tramont , ESP |
0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | X | 2 | |||
| Hyeonchul Lee , KOR |
![]() |
2 | 3 | 1 | 3 | 0 | 4 | 0 | X | 13 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Bertrand Tramont
| Games: | 5 |
| Record: | 0W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.44 |
| PA/G: | 15.28 |
| Hammer Efficiency: | 0.05 |
| Steal Defense: | 0.71 |
| Force Efficiency: | 0.22 |
| Steal Efficiency: | 0.40 |
Hyeonchul Lee
| Games: | 6 |
| Record: | 6W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 12.73 |
| PA/G: | 5.45 |
| Hammer Efficiency: | 0.57 |
| Steal Defense: | 0.30 |
| Force Efficiency: | 0.91 |
| Steal Efficiency: | 0.48 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Bertrand Tramont
Hyeonchul Lee
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












