North Hill Thanksgiving AJCT
Curling Scores
North Hill Thanksgiving AJCT
Oct 11 - 13, 2024
|
| Draw Oct 13 - 11:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Evan Clark Calgary, AB |
0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 2 | ||||||
| Kale Myker Grande Prairie, AB |
![]() |
1 | 0 | 1 | 1 | 0 | ![]() | 3 | ||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Evan Clark
| Games: | 3 |
| Record: | 1W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.21 |
| PA/G: | 10.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.00 |
| Steal Defense: | 0.55 |
| Force Efficiency: | 0.80 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Kale Myker
| Games: | 3 |
| Record: | 0W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.24 |
| PA/G: | 12.38 |
| Hammer Efficiency: | 0.10 |
| Steal Defense: | 0.45 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.40 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Evan Clark
Kale Myker
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












