Mixed Doubles Super Series - Calgary
Curling Scores
Mixed Doubles Super Series - Calgary
Sep 19 - 22, 2024
|
| Draw Sep 20 - 5:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Kaldvee/Lill Tallinn, EST |
![]() |
2 | 1 | 0 | 3 | 2 | 2 | X | 10 | |||
| Jones/Laing Barrie, ON |
0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | X | 1 | ||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Kaldvee/Lill
| Games: | 8 |
| Record: | 7W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 12.50 |
| PA/G: | 5.58 |
| Hammer Efficiency: | 0.68 |
| Steal Defense: | 0.16 |
| Force Efficiency: | 0.38 |
| Steal Efficiency: | 0.61 |
Jones/Laing
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.92 |
| PA/G: | 9.23 |
| Hammer Efficiency: | 0.20 |
| Steal Defense: | 0.55 |
| Force Efficiency: | 0.40 |
| Steal Efficiency: | 0.47 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Kaldvee/Lill
Jones/Laing
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















