U25 NextGen Classic
Curling Scores
U25 NextGen Classic
Aug 27 - 30, 2024
|
| Draw Aug 29 - 12:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Jacob Libbus Black Diamond, AB |
![]() |
1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | X | 4 | |||
| Nathan Young St.John's, NL |
0 | 3 | 0 | 2 | 0 | 3 | X | 8 | ||||
Event Statistics
Jacob Libbus
| Games: | 5 |
| Record: | 0W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.00 |
| PA/G: | 10.88 |
| Hammer Efficiency: | 0.27 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.23 |
| Steal Efficiency: | 0.11 |
Nathan Young
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.57 |
| PA/G: | 7.43 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.62 |
| Steal Efficiency: | 0.16 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Jacob Libbus
Nathan Young
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026

















