Baden Masters
Curling Scores
Baden Masters
Aug 15 - 18, 2024
|
| Draw Aug 18 - 3:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Bruce Mouat Stirling, SCO |
![]() |
2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | 6 | ||
| Ross Whyte Stirling, SCO |
0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 3 | |||
Event Statistics
Bruce Mouat
| Games: | 7 |
| Record: | 7W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 10.00 |
| PA/G: | 4.79 |
| Hammer Efficiency: | 0.61 |
| Steal Defense: | 0.12 |
| Force Efficiency: | 0.73 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Ross Whyte
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.67 |
| PA/G: | 6.28 |
| Hammer Efficiency: | 0.52 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.62 |
| Steal Efficiency: | 0.11 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Bruce Mouat
Ross Whyte
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















