International Bernese Ladies Cup
Curling Scores
International Bernese Ladies Cup
|
| Draw Jan 26 - 8:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Stefania Constantini Cortina d'Ampezzo, ITA |
![]() |
1 | 0 | 3 | 1 | 0 | 0 | X | X | 5 | ||
| Emira Abbes Fuessen, GER |
0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | X | X | 2 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.76 |
| PA/G: | 6.49 |
| Hammer Efficiency: | 0.19 |
| Steal Defense: | 0.28 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.56 |
| PA/G: | 6.39 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Season Statistics
| Games: | 106 |
| Record: | 62W - 44L |
| Extra Ends: | 1W - 4L |
| One-Point Games: | 7W - 5L |
| PF/G: | 7.49 |
| PA/G: | 6.26 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.22 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
| Games: | 54 |
| Record: | 24W - 30L |
| Extra Ends: | 2W - 1L |
| One-Point Games: | 1W - 2L |
| PF/G: | 7.15 |
| PA/G: | 7.71 |
| Hammer Efficiency: | 0.34 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Scoring Records - Season
HIGH END SCORE: HAMMER
> 5 in 7th End vs. Anna Kubeskova (Nov 21, 2023)
> 5 in 8th End vs. Stacie Curtis (Nov 1, 2023)
HIGH END SCORE: STEAL
> 5 in 7th End vs. Jessica Daigle (Nov 2, 2023)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 5 in 5th End vs. Silvana Tirinzoni (Nov 23, 2023)
> 5 in 7th End vs. Rachel Homan (Oct 19, 2023)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 3 in 3rd End vs. Delaney Strouse (Dec 13, 2023)
> 3 in 5th End vs. Isabella Wrana (Dec 9, 2023)
> 3 in 8th End vs. Sarah Fenson (Dec 8, 2023)
> 3 in 7th End vs. Jennifer Jones (Nov 7, 2023)
> 3 in 5th End vs. Anna Hasselborg (Oct 17, 2023)
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Stefania Constantini | ||
| Emira Abbes | ||
Recent News
Scotland's Team Whyte wasted no time in registering their fourth successive win at the LGT World Men’s Curling Championship as they defeated a dangerous Italy team 9-3 in the minimum six ends in Utah.
-
February 27, 2026
-
February 22, 2026
-
February 21, 2026
-
February 21, 2026
Curling Videos
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















