Milk Every Moment Ontario Scotties
Curling Scores
Milk Every Moment Ontario Scotties
Jan 22 - 28, 2024
|
| Draw Jan 24 - 2:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Hollie Duncan Toronto, ON |
![]() |
0 | 1 | 1 | 1 | 2 | 0 | 2 | 1 | X | 8 | |||
| Chelsea Brandwood Listowel, ON |
0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | 0 | ||||
Event Statistics
Hollie Duncan
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.96 |
| PA/G: | 6.07 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.30 |
| Force Efficiency: | 0.29 |
| Steal Efficiency: | 0.45 |
Chelsea Brandwood
| Games: | 9 |
| Record: | 6W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.87 |
| PA/G: | 6.63 |
| Hammer Efficiency: | 0.39 |
| Steal Defense: | 0.26 |
| Force Efficiency: | 0.48 |
| Steal Efficiency: | 0.22 |
Season Statistics
Hollie Duncan
| Games: | 36 |
| Record: | 20W - 16L |
| Extra Ends: | 2W - 0L |
| One-Point Games: | 3W - 2L |
| PF/G: | 6.86 |
| PA/G: | 6.25 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Chelsea Brandwood
| Games: | 46 |
| Record: | 25W - 21L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 2W - 4L |
| PF/G: | 7.69 |
| PA/G: | 6.75 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Scoring Records - Season
Hollie Duncan
Chelsea Brandwood
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Hollie Duncan | ||
| Chelsea Brandwood | ||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















