TBayTel Major League of Curling
Curling Scores
TBayTel Major League of Curling
Oct 18 - Jan 17, 2024
|
| Draw Jan 20 - 9:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Ben Mikkelsen Thunder Bay, NONT |
![]() |
1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 1 | 5 | ||
| Jackson Dubinsky Thunder Bay, NONT |
0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 3 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Ben Mikkelsen
| Games: | 17 |
| Record: | 8W - 9L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 4L |
| PF/G: | 6.83 |
| PA/G: | 6.19 |
| Hammer Efficiency: | 0.30 |
| Steal Defense: | 0.28 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Jackson Dubinsky
| Games: | 16 |
| Record: | 3W - 13L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.80 |
| PA/G: | 10.82 |
| Hammer Efficiency: | 0.18 |
| Steal Defense: | 0.52 |
| Force Efficiency: | 0.32 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Season Statistics
Ben Mikkelsen
| Games: | 22 |
| Record: | 11W - 11L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 4L |
| PF/G: | 6.89 |
| PA/G: | 6.27 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.48 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Jackson Dubinsky
| Games: | 16 |
| Record: | 3W - 13L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.80 |
| PA/G: | 10.82 |
| Hammer Efficiency: | 0.18 |
| Steal Defense: | 0.52 |
| Force Efficiency: | 0.32 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Scoring Records - Season
Ben Mikkelsen
Jackson Dubinsky
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Ben Mikkelsen | ||
| Jackson Dubinsky | ||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














