Okotoks U15
Curling Scores
Okotoks U15
Jan 27 - 28, 2024
|
| Draw Jan 27 - 3:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Sophia Bohning Drayton Valley, AB |
4 | 0 | 3 | 4 | X | 11 | ||||||
| Callie Padget Lethbridge, AB |
0 | 1 | 0 | 0 | X | 1 | ||||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Sophia Bohning
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 15.63 |
| PA/G: | 5.63 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.50 |
Callie Padget
| Games: | 4 |
| Record: | 0W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 2.35 |
| PA/G: | 17.65 |
| Hammer Efficiency: | 0.09 |
| Steal Defense: | 0.73 |
| Force Efficiency: | 0.17 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Sophia Bohning
Callie Padget
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026











