Occean Contractors Nova Scotia Tankard
Curling Scores
Occean Contractors Nova Scotia Tankard
|
| Draw Jan 20 - 1:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Colten Steele Dartmouth, NS |
![]() |
0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 3 | ||
| Paul Flemming Truro, NS |
0 | 0 | 2 | 1 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 6 | |||
Event Statistics
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.31 |
| PA/G: | 6.12 |
| Hammer Efficiency: | 0.13 |
| Steal Defense: | 0.39 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
| Games: | 7 |
| Record: | 4W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.06 |
| PA/G: | 5.91 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.20 |
Season Statistics
| Games: | 27 |
| Record: | 10W - 17L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.00 |
| PA/G: | 7.54 |
| Hammer Efficiency: | 0.27 |
| Steal Defense: | 0.40 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Scoring Records - Season
HIGH END SCORE: HAMMER
> 4 in 4th End vs. Rene Comeau (Oct 20, 2023)
> 4 in 2nd End vs. Tyler Smith (Oct 7, 2023)
HIGH END SCORE: STEAL
> 2 in 6th End vs. Owen Purcell (Nov 25, 2023)
> 2 in 3rd End vs. Zackary Wise (Nov 23, 2023)
> 2 in 2nd End vs. Zackary Wise (Nov 23, 2023)
> 2 in 4th End vs. Rob Ainsley (Nov 3, 2023)
> 2 in 5th End vs. Rene Comeau (Oct 20, 2023)
> 2 in 1st End vs. Rene Comeau (Oct 8, 2023)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 5 in 6th End vs. Francois Roberge (Nov 25, 2023)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 8 in 3rd End vs. Greg Smith (Dec 8, 2023)
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026


















