World Junior-B Curling Championships
Curling Scores
World Junior-B Curling Championships
Dec 14 - 19, 2023
|
| Draw Dec 17 - 2:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Romania Ghergie, D |
0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | 1 | ||||||
| Hungary Tatar, L |
![]() |
4 | 4 | 3 | 4 | 0 | 1 | X | 16 | |||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Romania
| Games: | 7 |
| Record: | 1W - 6L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 3.64 |
| PA/G: | 23.18 |
| Hammer Efficiency: | 0.07 |
| Steal Defense: | 0.76 |
| Force Efficiency: | 0.09 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Hungary
| Games: | 8 |
| Record: | 5W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 12.41 |
| PA/G: | 5.37 |
| Hammer Efficiency: | 0.39 |
| Steal Defense: | 0.36 |
| Force Efficiency: | 0.85 |
| Steal Efficiency: | 0.52 |
Scoring Records - Season
Romania
Hungary
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Romania | ||
| Hungary | ||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












