Danish Open
Curling Scores
Danish Open
Nov 2 - 5, 2023
|
| Draw Nov 3 - 1:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Kjetil Bjoerke Bygdoy, NOR |
1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | X | X | 2 | |||
| Mikkel Krause Hvidovre, DEN |
![]() |
0 | 1 | 0 | 2 | 1 | 3 | X | X | 7 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Kjetil Bjoerke
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.56 |
| PA/G: | 8.52 |
| Hammer Efficiency: | 0.09 |
| Steal Defense: | 0.42 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.40 |
Mikkel Krause
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 7.95 |
| PA/G: | 6.59 |
| Hammer Efficiency: | 0.39 |
| Steal Defense: | 0.26 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.36 |
Season Statistics
Kjetil Bjoerke
| Games: | 8 |
| Record: | 1W - 7L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.20 |
| PA/G: | 10.40 |
| Hammer Efficiency: | 0.08 |
| Steal Defense: | 0.54 |
| Force Efficiency: | 0.46 |
| Steal Efficiency: | 0.42 |
Scoring Records - Season
Kjetil Bjoerke
Mikkel Krause
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














