Superstore Lady Monctonian
Curling Scores
Superstore Lady Monctonian
Oct 27 - 29, 2023
|
| Draw Oct 28 - 11:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Shelly Bradley Charlottetown, PEI |
![]() |
0 | 1 | 0 | 0 | 3 | 0 | 3 | 0 | 7 | ||
| Melodie Forsythe Fredericton, NB |
0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 6 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Shelly Bradley
| Games: | 5 |
| Record: | 4W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.11 |
| PA/G: | 6.49 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.26 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Melodie Forsythe
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.90 |
| PA/G: | 8.28 |
| Hammer Efficiency: | 0.27 |
| Steal Defense: | 0.41 |
| Force Efficiency: | 0.43 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Season Statistics
Shelly Bradley
| Games: | 34 |
| Record: | 21W - 13L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 7.54 |
| PA/G: | 6.88 |
| Hammer Efficiency: | 0.34 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.61 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Scoring Records - Season
Shelly Bradley
Melodie Forsythe
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















